Накопано або наловлених черв'яків неважко зберегти досить тривалий час. Потрібно тільки мати достатню кількість дерев'яних ящиків (з кришками і без щілин) і хороший запас м'якого моху. Поклавши в ящик (або глиняний горщик) кілька шарів моху, пускають туди черв'яків; мох щодня змочується злегка (по краплях) Молоком з медом або несолоним бульйоном, а хворі і мертві черв'яки викидаються - ось весь догляд, який віднімає в день чверть чи півгодини. Мох потрібно міняти раз на тиждень, так як це сприяє збереженню черв'яків, а в жаркий час і частіше. Якщо ж діставати мох важко, то можна обмежитися його промиванням. Ящики слід ставити в сире і прохолодне місце - в льох, під балкон або ганок. Хворі черв'яки впізнаються по тому, що вузол у них розпухає і вони витягуються і майже втрачають здатність до скорочення.
Можна також зберігати черв'яків таким чином: беруть мішечна полотнину, попередньо начисто миють її і, вмочивши в несолоний яловичий бульйон, трохи вичавлюють. Потім в цей полотно загортають черв'яків і кладуть в глиняний горщик. Полотнину треба мочити через кожні 12 годин, а горщик тримати в холодному і сирому місці. Таким чином можна зберігати черв'яків протягом місяця.
Ніколи не слід зберігати запасних черв'яків в бляшанках: вони завжди іржавіють і черв'яки тому живуть в них недовго, особливо якщо в кришці немає отворів.
|