Охота и рыбалка
Меню
Популярные статьи
[23.05.2012]
Ловля "неберущей" щуки 
[29.05.2012]
Заболевания рыб 
[18.03.2012]
Охота на боровую дичь 
[11.03.2012]
Охота на глухаря со спаниелем 
[27.04.2012]
Советы по ловле на мотыля 
[23.04.2012]
ВОДОЁМЫ ЗИМОЙ 
[05.05.2012]
Ловля рыбы «в проводку» 
Рейтинг
Охота Экстремальный портал VVV.RU Удочки для рыбалки Счетчик тИЦ и PR
Статистика
Главная » Статьи » Рыбалка » Советы,подсказки рыбаку

Водоймища взимку
Осіннє похолодання вносить великі зміни в життя водойми. Знижується температура повітря, вода стає холодніше, чистіше і щільніше. Опускаються на дно водорості, завмирає планктон, місця літніх стоянок риби близько прибережної рослинності порожніють: риба поступово йде в більш глибокі місця з усталеною рівною температурою - приблизно +4 °. Верхній шар води продовжує охолоджуватися і при першому морозі, якщо немає сильного вітру, перетворюється в крижану кірку, наростаючу зсередини під дією холоду. Водоймище покривається льодом, значно скорочується доступ кисню в товщу води.

Зміна кисневого режиму і низька температура роблять величезний вплив на життя риб. Реакції в їх організмі сповільнюються, повільніше перетравлюється їжа, скорочується потреба в ній. Змінюється поведінка риб - вони стають млявими, деякі з них (лин, карась, сом, сазан, короп) впадають у зимову сплячку. При сильному пониженні температури повітря риби стають ще більш млявими: часто стоять на одному місці і в окремі періоди майже не годуються (активну життєдіяльність протягом всієї зими виявляє тільки минь). Такі риби рідше йдуть на приманку і менше чинять опір, коли їх витягують з води.

При ловлі поплавковою вудкою і на мормишку покльовки голавля, окуня, язя передаються ледь помітним зсувом поплавця або ослабленням леси. Навіть ненажерлива щука, схопивши живця, часто довго стоїть з ним на одному місці, як би збираючись з силами, щоб його проковтнути.

Кілограмовий окунь, здатний влітку обірвати добротну лісі і заплутати всі поставлені поруч вудки, взимку стає значно покорнее і порівняно спокійно йде в лунку.

При зниженні температури повітря і води риби зграями збираються до місць своїх зимових стоянок, найбільш сприятливим по температурі, кисневого режиму і наявності корму. Ці звичні місця вони залишають тільки внаслідок різких змін обстановки (підйом або спад води, сильні морози чи відлигу).

Окуні ловляться на пологій, неглибокої і чистої піщаної мілини, а також на дні глибоких ям. Плотва воліє глибокі місця в річках з повільною течією; часто вона тримається в руслі або біля нього, серед затопленого коряжника, а на дрібні місця до берегів виходить в відлиги. Разом з єльцом і головнем плотва зустрічається в гирлах невеликих річечок і струмків. На кінець зими плотва підходить до берегів, залучена припливом талої води, і жадібно хапає блешню на самих дрібних місцях.

Лящ і густера дотримуються глибоких місць (5-7 м) зі слабкою течією і гладким піщаним або гальковим дном. У невеликих і неглибоких річках вони тримаються в руслі, на широких плесах.

Головня в річках можна виявити на кам'янистому або піщаному дні у затоплених берегових кущів, біля острівців, у вирах поблизу сильної струменя або на піщаних косах за островами. Найбільш вдало він ловиться в березні і по останньому льоду.

Разом з пліткою, лящем і густерой зрідка ловиться язь біля берегів з обривистими схилами, в коряжнике, по ямах в гирлі річечок і струмків, в озерах - серед торішньої водної рослинності, на невеликій глибині. Зазвичай риба уникає стоянок на швидкій течії.

Для успішного лову взимку рибалка повинен завчасно вивчити водойму, зібрати відомості про зимові стоянках риби, знайти ці місця. Слід пам'ятати, що пошуки риб'ячих стоянок взимку, особливо в другій половині, утрудняються товстим льодом, тому розумніше проводити їх в перший місяць льодоставу.

Правильний вибір місця дуже часто визначає успіх лову.

Найкращі годинник зимового кльову - ранні, ранкові та вечірні. Короткочасно пожвавлюється клювання в середині дня, близько двох годин. У перші два тижні зимового льодоставу і за два-три тижні перед розкриттям льоду риба добре ловиться протягом всього дня. Під кінець першого місяця після льодоставу клювання різко знижується, стає нерівним. У січні та першій половині лютого в окремі дні в деяких водоймах риба взагалі не клює. З наближенням весни клювання знову пожвавлюється з інтенсивним наростанням до «жора».

Чим «глухіше» сезон лову, тим більшого значення набувають прикормка (при ловлі поплавковою вудкою), тонке оснащення вудок, застосування різноманітних прийомів лову і, зрозуміло, знання водойм.

Досвідчені рибалки, досконало знаючі зимову ловлю і відмінно вивчили водойми, не визнають «глухих» періодів підлідного лову.

Сприяють клюванню риби стійка погода протягом тривалого періоду, відлига після морозів, затишшя після хуртовини, весняний підйом льоду, поява таловин і закраїн, повільний спад води. І, навпаки, різко змінюється температура, хуртовини, рвучкі сильні північні і східні вітри, снігопади, весняні дощі, швидкий спад води значно знижують інтенсивність клювання.

У невеликих малопроточних водоймах до кінця зими кількість міститься у воді кисню, що поглинається залишками рослин і тварин організмів, настільки скорочується, що його не вистачає для нормальної життєдіяльності риби. У цьому випадку риба піднімається під самий лід у пошуках свіжого повітря і, не знайшовши його, гине. Таке явище називається замором. Боротися з ним можна, влаштовуючи ополонці і перекачуючи воду мотопомпою або ручним насосом з однієї ополонки в іншу по вирубаних в льоду канавкам.

З початком весняного танення снігу життя водойми активізується. Перші цівки багатою киснем талої води все більше і більше просочуються під лід. Риби підходять до таких місць, збираються великими зграями, клювання поступово посилюється і не припиняється до тих пір, поки не помутніє вода і не розкриється водойму.

Особливо цікавий для рибалки весняний підйом льоду. Поступово звільняючись під дією сонячних променів і весняних вод від берегового припою, крижане поле остаточно відривається від берегів і спливає. Залишки мокрого снігу, змішаного з водою, швидко сходять з його поверхні; вона стає сухою і рівною, дуже зручною для пересування.

У перші дні після підйому льоду вибір місця для виходу на водойму не представляє утруднень: край льоду перебуває ще поруч із берегом. Але сонце і вода роблять свою справу, і ширина закраїн поступово збільшується. Щоб вибратися на лід, доводиться шукати місця, менше схильні до дії сонця. Виходячи вранці при легкому морозі на лід, слід пам'ятати, що за довгий весняний день обстановка до вечора може різко змінитися і повернутися на берег в цьому місці буде неможливо. Значить, не можна виходити на лід без човна, плота, жердини або містків з дощок.

На річках період сухого льоду буває значно коротше, ніж на озерах. Лід швидко тане не тільки під дією сонячних променів - плин і тумани активно довершують роботу сонця.

На озерах лід коштує довше, паводок буває на два-три тижні пізніше, ніж на річці. Лід поступово набухає і тане на місці. Треба твердо пам'ятати, що такий лід дуже небезпечний
Категория: Советы,подсказки рыбаку | Добавил: tarul (26.11.2012)
Просмотров: 1404 | Рейтинг: 2.4/63
Внимание: При размещении статей с нашего сайта на другие интернет-ресурсы, используйте активную ссылку в конце статьи, чтобы избежать ответственности за нарушение авторских прав.
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Прогнозы на спорт

Новые статьи
[06.07.2015]
Советы по прикормке рыбы 
[15.06.2015]
Советы по летней рыбалке 
[15.06.2015]
Рыбомерная линейка своими руками. 
[06.06.2015]
Бинокль для рыбалки 
[31.05.2015]
Увеличьте клев! Меняйте цвет насадки! 
[28.05.2015]
Прикормки и насадки для ловли рыбы, изготовленные в домашних условиях 
[28.05.2015]
Влияние погоды на улов 

Copyright MyCorp © 2024
Сделать бесплатный сайт с uCoz